Linkovi

Sastav svih liga u Vojvodini za 2014 godinu

 

Sastav svih liga u Vojvodini za 2014 godinu sa ekipama koje imaju pravo nastupa

 

U Banatskoj ligi Jug će igrati sledeće ekipe :

 

Bora Kostić Vršac

Bora Ivkov Ban N Selo

Alibunar

Pašk Pančevo

Jedinstvo Kačarevo

Kovačica

Sloga Plandište

Unirea Ritiševo

Budućnost Ban Brestovac

Radnički Kovin

 

 

U Banatskoj ligi sever u 2014 godini igraće :

Proleter Čoka

Bilećanin Sečanj

Rusanda Melenci

Naftagas II Elemir

Napredak Čestereg

Proleter Zr

Radnički  Ki

2 oktobar Kumane

Budućnost Srp Crnja

Radnički ZR

 

Severnobanatska liga 2014

Za ekipe iz dosadašnje lige MOL Zrenjanin nije jasno da li će se prijaviti da igraju u 2014 godini , pa se mora sastaviti Severnobanatska liga sa 13 klubova

 

Mladost Bočar

Mladost BD

Jedinstvo NB

Lehel Mužlja

Novi Kneževac

Mladost Lukićevo

Aradac

Zlatica

Jedinstvo Ečka  

Naftagas 3 Elemir

Borac Aleksandrovo

Radnički Jaša Tomić

Sloga Jarkovac

 

 

 

 

Južnobanatska liga u 2014 treba da ima 11 ekipa:

 

Agrostepa Ilandža

Bela Crkva

Čokot Gudurica

Borac Starčevo

Banatski Karlovac

Spartak Debeljača

Vulturul Grebenac

Voja Poštar  Gaj

Bavanište

Izbište

Aljehin  Pančevo

 

 

 

 

Bačka liga NS za 2014 godinu

Kraljica Ptt   Petrovaradin

Detelinara  NS

Hercegovac Gajdobra

Adice  NS

Bačka Palanka

Srbobran

Anpasan  NS

Bubamara  NS

Zmajevo

Borac NS

 

 

Bačka liga SU za 2014 god

 

Senta

Prigrevica

Omladinac Kucura

Vulkanprotektor Apatin

Radnički Bajmok

Polet Rastina

Hajduk Kula

Crvenka Crvenka

Bezdan

Vrbas

 

 

 

 

 

 

 

Južnobačka liga 2014

 

Mladenovo

Temerin

Sutjeska BD Polje

Mladost B Petrovac

ŠK 64

Titel

Šajkaš

Pravi potez NS

Pion Bečej

Selenča

 

U Novosadskoj ligi bi trebalo da u 2014 godini igraju sledeće ekipe

 

Železničar NS

Eđšeg NS

Promocija NS

Jedinstvo Rumenka

Kraljica PTT 2 Petrovaradin

Bubamara 2 NS

Penzioner NS

Čenejac  Čenej

M Talj Veternik

 

U Šajkaškoj ligi u 2014 igraju

 

Omladinac Žabalj

Budućnost Nadalj

Hajduk Čurug

Jugović 2 Kać

Hajduk Gardinovci

Šajkaš Kovilj

Budisava

 

U 2014 u ligi MOL Vrbas  igraju

 

Bač

Kulpin

Budućnost Gložan

Vojvodina Tovariševo

Vajska

Veljko Vlahović Bođani

 

 

 

 

 

 

Ekipe koje u 2014 godini igraju u Severnobačkoj ligi su

 

Panonija

Žaki Jožef St Moravica

Ravangradske Ajkule Sombor

BTŠK Bačka Topola

Mladost Odžaci

Elektrovojvodina SU

Miloš Rakić Ratkovo

Penzioner Subotica

Ada

Karavukovo

 

U MOL Subotica ligi treba da igraju u 2014 godini

 

Potisje Kanjiža

Radnički  Tornjoš

Žednik  St Žednik

Bačka II Pačir

Gunaroš

Edjšeg Mali Idjoš

Hašk Zrinjski SU

Trgopred Bajmok

Spartak II

Senta II

 

U ligi MOL Sombor će u 2014 igrati

 

Polet II Rastina

Lemeš Sv Miletić

Stanišić

A Šantić

Bački Breg

Polet Karavukovo

Lipar

Sivac 2

 

U 2014 godini u Sremskoj  ligi će igrati

Podunavac Belegiš

Sremac Vojka

Cement Beočin

Car Uroš Jazak

LSK Laćarak

Sloga Inđija

Radnički Šid

Banoštor

Borac Veliki Radinci

Banovci Dunav

Sremac Čerević

Ekipe koje mogu igrati u Zonskoj ligi Srem 2014 godini su

 

Sloven 2 Ruma

Jednota Šid

Banovci Dunav 2

Šimanovci

Sloga Hrtkovci

Brile Ruma

Borac Klenak

Rudar Vrdnik

Donji Srem Pećinci

Dunav Novi Slankamen

 

Postavio Milan Miladinov

Pravilnik o popunjavanju liga u 2014 godini

 

                           PRAVILNIK O POPUNI LIGA U VOJVODINI U 2014 GODINI

 

Pošto je po završetku liga u 2013 godini za 2014 godinu predvidjena reorganizacija i igranje po novom ustrojstvu ovim se odredjuju pravila prema kojim će se lige popunjavati i formirati.

 

Član  1

Ovaj pravilnik je donela takmičarska komisija ŠSV i ona će ga sprovoditi. Reorganizacija se vrši u Bačkoj i Banatu a u Sremu ostaje kako je i dosada bilo tako da se ovaj pravilnik odnosi samo na izmene za Bačku i Banat.

Član 2

Po završetku takmičenja u ligama 3 ranga Srbije - Bačka Banatska i Sremska u 2013 godini, prvaci se kao i dosada plasiraju u drugu ligu grupa Vojvodina. Iz druge lige grupa Vojvodina ispadaju poslednja tri kluba u ligu na kojoj su teritoriji (Bačka, Banatska ili Sremska).

Član 3

U 2014 godini se umesto dosadašnje Bačke i Banatske lige (3 rang Srbije) formiraju dve plus dve lige trećeg  ranga  Srbije i to : Bačka liga -Novi Sad , Bačka liga - Subotica i Banatska liga Sever i Banatska liga jug sa po 10 klubova. Takodje se sada postojeće lige 4 ranga Južnobačka, Severnobačka, Severnobanatska i Južnobanatska liga smanjuju na po 10 klubova u svakoj.

Lige trećeg ranga Srbije se formiraju tako što se iz liga ispod (4 rang) povuče gore potreban broj klubova.Pošto će u ovim trećim ligama na kraju takmičenja u 2013 biti 12 ekipa treba odole iz četvrtih liga dodati još po četiri kluba ( iz Južnobačke lige 4 i iz Severnobačke lige 4 kluba 2x4=8 , 12+8 = 20) i popuniti broj od 10+10 klubova za Bačku ligu Novi Sad i Bačku ligu Subotica

Isto tako iz četvrte lige Severnobanatske povući gore 4 kluba i iz Južnobanatske povući 4 kluba i tako namiriti 20 klubova tj 10 za Banatsku ligu sever i 10 za Banatsku ligu jug.

Raspored koji će klub igrati u kojoj ligi odredjuje takmičarska komisija na osnovu geografskog  položaja mesta iz kojeg je klub.

Pošto se unapred ne može znati koji klubovi će ispasti iz druge lige grupa Vojvodina i u koju ligu a takodje ni koje će ekipe ući u drugu ligu grupa Vojvodina u takmičenju iz 2013 ne može se unapred odrediti koliko će klubova iz koje lige 4 ranga  ući u viši rang zbog reorganizacije, osim prvaka koji sigurno ulazi. Ovo će rešiti takmičarska komisija na kraju ligaškog takmičenja u 2013 godini

Član 4

U ligaškom takmičenju za 2014 godinu prvak Sremske lige se direktno plasira u Drugu ligu Srbije grupa Vojvodina kao i dosada. Prvaci Bačke lige Novi Sad i Bačke lige Subotica igraju dva meča play off po uslovima iz tih liga . Domaćin u prvom meču je ekipa koja je imala manje bodova u svom ligaškom takmičenju (ako je to isto, onda koja je imala manje poena a ako je i to isto onda se izvlači žrebom u ŠSV) a u drugom meču je domaćin bolje plasirana ekipa. Pobednik iz ovog play off-a se plasira u drugu ligu grupa Vojvodina. Isto je predvidjeno i za prvake Banatske lige sever i Banatske lige jug. Ovi mečevi se igraju (ako ŠSV drugačije ne odredi) obavezno u sledeće dve nedelje posle završetka takmičenja u pomenutim ligama.

 

Član  5

U svim ligama 2013 god (osim u poslednjim) iz lige treba da ispada poslednji plasirani tim.

Zbog reorganizacije je moguće da poslednji plasirani tim ne ispadne iz lige .  Ovo se može desiti :

a)  Ako liga u koju klub treba da ispadne neće više postojati zbog reorganizacije.

 

b) Predvidjeno je da poslednji plasirani klub iz Bačke i Banatske lige za 2013 god ne

     ispadne direktno u nižu ligu,već će taj klub igrati play out meč sa „rezervnim kandidatom“ klubom iz niže lige u koju bi ispao. Igrao bi se jedan meč kod kluba iz niže lige i po uslovima sedam seniora + omladinac i uspešniji klub bi bio član novoformirane  lige . „Rezervni kandidat“ je klub koji nije prvak i neće odmah po plasmanu direktno prilikom reorganizacije ući u viši rang, već će ostati kao sledeći kandidat iz niže lige.

 

c) Poslednje plasirani klub u nižim ligama (4 rang) Severnobačka, Južnobačka , Severnobanatska, i Južnobanatska ne mora direktno ispadati iz lige već će igrati play out sa ekipom iz MOL lige ispod sebe, koja ne udje u viši rang po osnovu plasmana i osnovu reorganizacije a prva je na redu posle onih plasiranih. Ovaj play out meč bi se igrao kod ekipe iz nižeg ranga po sistemu 7 seniora + 1 omladinac.Pobednik bi igrao u  ligi 4 ranga.

Naravno ako se liga MOL ukida jer nema dosta klubova onda nema ni play out-a.

Ako na kraju 2013 godine samo prvak iz MOL lige ima mesta u višem rangu onda ona poslednja ekipa iz višeg ranga nema s kim da igra play out i ispada u niži rang.

 

d) U 2013 godini ekipe prvaci liga 5 ranga (MOL Sombor,Subotica,Vrbas, Južnobanatska liga b ,Novosadska ,Šajkaška sigurno idu u viši rang.

 

 

Takodje četvrtog  ranga u 2014 godini mogu brojati i više od 10 klubova ukoliko u petom rangu ima premalo klubova za ligaško takmičenje.

U takmičenju za 2014 godinu bi u normalnim okolnostima iz Bačke lige Novi Sad ispadao samo jedan klub u Južnobačku ligu koja je ispod a iz Bačke lige Subotica isto jedan klub ali u Severnobačku ligu. Takodje bi iz Banatske lige sever ispadao jedan klub u Severnobanatsku ligu a iz Banatske lige jug isto jedan klub u Južnobanatsku.

Od takmičenja u ligama počev od 2014 godine u Južnobačku ligu se iz nižeg ranga plasiraju dve ekipe i to putem play off-a između  prvaka Novosadske lige i prvaka MOL Vrbas i prvaka MOL Šajkaška liga.Dve bolje plasirane ekipe iz ovih kvalifikacija se plasiraju u Južnobačku ligu. Iz Južnobačke lige bi ispadala u 2014 godini i nadalje  dva poslednje plasirana kluba. Iz Severnobačke lige bi ispadala dva poslednje plasirana  kluba a u nju bi ulazili prvaci MOL Sombor i MOL Subotica. U Banatu bi se situacija rešavala pre početka takmičenja u 2014 godini jer nije poznato koliko će klubova da se prijavi za učestvovanje u najnižim ligama. 

U svakoj ligi se pre početka takmičenja odredjuju propozicije takmičenja pa će se pojedinačni slučajevi tako i rešavati.

 

                                                                          Takmičarska komisija ŠSV

 

Novi Sad 29 04 2013                                      Miličević Petar  predsednik s.r.                            

Postavio Milan Miladinov

Predlog rangova i liga za 2014 godinu

 

                                                     Rangovi liga vojvodjanskih klubova 2014 ( konačan predlog)

 

1 rang                                                       Prva liga Srbije

 

2 rang                                        Druga liga Srbije  grupa Vojvodina 

 

3 rang

          SREM                                                           BAČKA                                                                  BANAT

                    Sremska liga                               Bačka liga jug    Bačka liga sever                Banatska liga jug       Banatska liga sever

                       

 

4 rang  Zonska liga Srema     Južnobačka liga   Severnobačka liga           Južnobanatska        Severnobanatska liga

 

5 rang                -                     Novosadska           Mol Sombor                

                                                  Šajkaška liga         Mol Subotica

                           -                     Mol Vrbas

Napomena : Prva i druga liga Srbije grupa Vojvodina broje po 12 ekipa. Bačke i Banatske lige

brojaće po 10 klubova. Sremska lige će brojati 12 ekipa. Južnobačka i Severnobačka liga brojaće

po 10 ekipa a Južnobanatska i Severnobanatska po 12 ekipa a Zonska Srem 10 ekipa. U petom

rangu takmičenja lige će brojati onoliko ekipa koliko se prijavi . U Sremu i Banatu nije

predvidjen 5 rang takmičenja.

Postavio Milan Miladinov

Rangovi liga vojvodjanskih klubova u 2013 godini

 

 Rangovi liga vojvodjanskih klubova 2013

 

1 rang                                                       Prva liga Srbije

 

2 rang                                        Druga liga Srbije  grupa Vojvodina 

 

3 rang

          SREM                                                        BAČKA                                                                  BANAT

                      SREMSKA LIGA                                    BAČKA LIGA                                                      BANATSKA LIGA

 

4 rang  Zonska liga Srema     Južnobačka liga  Severnobačka liga     Severnobanatska  Južnobanatska

 

5 rang                -                     Novosadska           Mol Sombor               Mol Zrenjanin     Južnobanatska B

                                                  Šajkaška liga         Mol Subotica

                           -                     Mol Vrbas

Postavio Milan Miladinov

NA OVOJ STRANICI MOŽETE VIDETI

                                                                                                            

 1- RANGOVI EKIPNOG TAKMIČENJA U SRBIJI    2-SPISAK KLUBOVA VOJVODINE 3-LINKOVI PREMA ŠAHOVSKIM SAJTOVIMA

 

Postavio Milan Miladinov

SPISAK KLUBOVA VOJVODINE

A                                                                                                                                     N
ŠK "AGRONOM" - Novi Sad                                                                          ŠK "NAPREDAK" - Čestereg
ŠK "ADA" – Ada                                                                                               ŠK "NAFTAGAS" - Elemir
ŠK "ADICE - ENTER MONT" - Novi Sad                                                     ŠK "NAFTAGAC" - Janošik
ŠK "ALEKSA ŠANTIĆ"-Aleksa Šantić                                                         ŠK "NOVI KNEŽEVAC" - N. Kneževac
ŠK "ALIBUNAR" - Alibunar                                                                           "NOVOSADSKI ŠK" - Novi Sad
ŠK "AN PASAN" - Novi Sad                                                                                      Nj
ŠK "ARADAC" – Aradac                                                                                  ŠK "NjEGOŠ" – Lovćenac
B                                                                                                                                   O
ŠK "BANATUL" - Lokve                                                                                   ŠK "OBILIĆ" - Novi Sad
ŠK "BATA ĆOSIĆ" - Opovo                                                                            ŠK "OMLADINAC" - Žabalj
ŠK "BAČ" - Bač                                                                                                ŠK "OMLADINAC" - Kucura
ŠK "BAČKA" - Pačir                                                                                         ŠK "OMLADINAC" - Novi Banovci
ŠK "BAČKA PALANKA" - Bačka Palanka                                                              P
ŠK "BAČKI BREG" - Bački Breg                                                                    ŠK "PAVLIŠ" - Pavliš
ŠK "BAČKO PETROVO SELO" - BP Selo                                                   ŠK "PANONIJA" - Panonija
"BAČKOTOPOLSKI ŠK" - B. Topola                                                            ŠK "PARTIZAN" - Tomaševac
ŠK "BEGEJ" - Žitište                                                                                      ŠK "PAŠK" - Pančevo
ŠK "BEZDAN" - Bezdan                                                                                ŠK "PENZIONER" - Novi Sad
ŠK "BELA CRKVA" - Bela Crkva                                                                  ŠK "PETAR DRAPŠIN" - Turija
ŠK "BILEĆANIN" - Sečanj                                                                            ŠK "PION" - Bečej
ŠK "BOGOLj. MIHAJLOVIĆ"-Stanišić                                                         ŠK "POLET" - Karavukovo
ŠK "BORAC" - Aleksandrovo                                                                       ŠK "POLET" - Rastina
ŠK "BORAC" - Veliki Radinci                                                                       ŠK "POTISJE" - Kanjiža
ŠK "BORAC" - Novi Sad                                                                               "PRIGREVAČKI ŠK" - Prigrevica
ŠK "BORA IVKOV" - BN Selo                                                                       ŠK "PROLETER" - Zrenjanin
ŠK "BORA KOSTIĆ" - Vršac                                                                        ŠK "PROLETER" - Mramorak
ŠK "BUBAMARA" - Novi Sad                                                                       ŠK "PROLETER" - Čoka
ŠK "BUDISAVA" - Budisava                                                                        ŠK "PROMOCIJA" - Novi Sad
ŠK "BUDUĆNOST" - Banat. Brestovac                                                    ŠK "PRUŽENA RUKA" - S. Kamenica
ŠK "BUDUĆNOST" - Gložan                                                                                    R
ŠK "BUDUĆNOST" - Nadalj                                                                       ŠK "RADNIČKI" - Bajmok
V                                                                                                                       ŠK "RADNIČKI" - Zrenjanin
ŠK "VAJSKA" - Vajska                                                                                  ŠK "RADNIČKI" - Jaša Tomić
ŠK "VELjKO VLAHOVIĆ" - Bođani                                                             ŠK "RADNIČKI" - Kikinda
ŠK "VOJVODINA" - Novi Sad                                                                      ŠK "RADNIČKI" - Kovin
ŠK "VOJVODINA" - Tovariševo                                                                  ŠK "RADNIČKI" - Tornjoš
ŠK "VULKANPROTEKTOR" - Apatin                                                        ŠK "RADNIČKI" - Šid
ŠK "VULTURAL" – Grebenac                                                                    ŠK "RUSANDA" - Melenci
G                                                                                                                     ŠK "RUSIN" - Ruski Krstur
ŠK "GAJ" - Gaj                                                                                                           S
ŠK "GAKOVO" – Gakovo                                                                            ŠK "SEVER" - Subotica
D                                                                                                                    ŠK "SELENČA" - Selenča
ŠK "2. OKTOBAR" - Kumane                                                                   ŠK "SENTA" - Senta
ŠK "DETELINARA" - Novi Sad                                                                 ŠK "SIVAC" - Sivac
ŠK "DNEVNIK" - Novi Sad                                                                        ŠK "SLOVEN" - Ruma
 ŠK Banovci-Dunav    Banovci -Dunav                                                   ŠK "SLOGA" - Jarkovac
ŠK "DUNAV" - N. Slankamen                                                                  ŠK "SLOGA" - Lok
                                                                                                                      ŠK "SLOGA" - Plandište
                                                                                                                       ŠK "SLOGA" - Hrtkovci
                                                                                                                      "SOMBORSKI ŠK" - Sombor
E                                                                                                                    ŠK "SPARTAK" - Debeljača
ŠK "EĐŠEG" - Mali Iđoš                                                                            ŠK "SPARTAK" - Subotica
ŠK "EĐŠEG" - Novi Sad                                                                            ŠK "SRBOBRAN" - Srbobran
ŠK "ELEKTROVOJVODINA" - Subotica                                                 ŠK "SREM" - Sremska Mitrovica
Ž                                                                                                                    ŠK "SREMAC" - Vojka
ŠK "ŽAKI JOŽEF" - Stara Moravica                                                         ŠK "SREMAC" - Čerević
ŠK "ŽEDNIK" - Stari Žednik                                                                     ŠK "STARA PAZOVA" - Stara Pazova
ŠK "ŽELEZNIČAR" - Novi Sad                                                                 ŠK "STEVICA PUZIĆ" - Irig
Z                                                                                                                    ŠK "SUTJESKA" - Bačko Dobro Polje
ŠK ZADRUGAR" - Lazarevo                                                                                     T
ŠK "ZMAJEVO" – Zmajevo                                                                        ŠK "TEMERIN" - Temerin
I                                                                                                                      ŠK "TITEL" - Titel
ŠK "IVAN KURJAČKI" - Pančevo                                                              ŠK "TRGOPRED" - Bajmok
ŠK "IZBIŠTE" - Izbište                                                                                               U
ŠK "ILANDžA" - Ilandža                                                                              ŠK "UNIREA" – Ritiševo
J                                                                                                                                    H
ŠK "JADRAN" - Golubinci                                                                           ŠK "HAJDUK" - Kula
ŠK "JEDINSTVO" - Ečka                                                                             ŠK "HAJDUK" - Čurug
ŠK "JEDINSTVO" - Kačarevo                                                                     ŠK "HERCEGOVAC" – Gajdobra
ŠK "JEDINSTVO" - Novi Bečej                                                                                 C
ŠK "JEDINSTVO" - Rumenka                                                                   ŠK "CAR UROŠ" - Jazak
ŠK "JUGOVIĆ" – Kać                                                                                  ŠK "CEMENT" - Beočin
K                                                                                                                    ŠK "CRVENKA" – Crvenka
ŠK "KARAVUKOVO" - Karavukovo                                                                            Č
ŠK "KOVAČICA" - Kovačica                                                                       ŠK "ČOKOT" – Gudurica
ŠK "KRAJIŠNIK" - Krajina                                                                                           Š
ŠK "KRALjICA" - Petrovaradin                                                                  ŠK "64" - Novi Sad
ŠK "KULPIN" – Kulpin                                                                                ŠK "ŠAJKAŠ" - Šajkaš
L                                                                                                                     ŠK "ŠIMANOVCI" - Šimanovci
ŠK "LEHEL - BANAT SEME" - Mužlja
ŠK "LEMEŠ" - Svet. Miletić
ŠK "LIPAR" - Lipar
ŠK "LSK - BNM" – Laćarak 
M
ŠK "MILOŠ RAKIĆ" - Ratkovo
ŠK "MIHAIL TALj" - Veternik
ŠK "MIHAJLO PUPIN" - Inđija
ŠK "MLADENOVO" - Mladenovo
ŠK "MLADOST" - Banatski Despotovac
ŠK "MLADOST" - Bački Petrovac
ŠK "MLADOST" - Bočar
ŠK "MLADOST" - Lukićevo
ŠK "MLADOST" - Nova Pazova
ŠK "MLADOST" – Odžaci

            Napomena : Ovo je spisak klubova registrovanih u 2008 godini

Postavio Milan Miladinov

Linkovi ka drugim korisnim web sajtovima

FIDE

Šahovski Savez Vojvodine

Evropska šahovska unija

Šahovski savez Srbije

Šahovski savez Centralne Srbije

Šahovski savez Beograda

Šahovski savez Crne Gore

Šahovski savez Republike Srpske

Šahovski informator

sahglobus sah centar Subotica

chessdiagonals Mihajlo Savić

                                                                        šahovski sajt  za šahiste i polušahiste www.vojvodinas.webs.com

                                                                                                   šahovski klub "Bubamara"  Novi Sad    

                                                                                                                   Šah klub Bačka Palanka

                                                                                                       šah sajt Brindza Ištvana

                                                                                                    Lige Vojvodine rezultati i tabele

                                                                                  www.gmkosanovic.com

       vrh ove strane        početna stranica

Postavio Milan Miladinov